Škola u prirodi hrvatsko zagorje
Autor: Administrator , 31. 5. 2023.

Učenici četvrtih razreda naše škole bili su od 16.5.2023. do 19.5.2023.  u Školi u prirodi. U pratnji svojih učiteljica Tatjane Debeljak, Sonje Šumberac, Olene Maksimov i Suzane Galović. Posjetili su Hrvatsko zagorje. Njihove dojmove možete pročitati u nastavku teksta.

ŠKOLA  U  PRIRODI

Na dugo očekivanu Školu u prirodi krenulo smo u utorak 16. svibnja 2023. godine.
Slušala sam o tom izletu od starijih prijateljica iz škole, o hotelu, o bazenima i dobrom provodu. Ove je godine došao i na nas red, četvrtaše.
Jako smo bili uzbuđeni.
Iz Lovrana smo autobusom krenuli u 8 i 15. U Zagreb smo stigli prije podneva. Posjetili smo Zoološki vrt u Maksimiru i prošetali smo Zagrebom. Vozili smo se uspinjačom. U Maksimiru smo vidjeli puno životinja: zebru, capyboru, zečeve, bika, krokodila, zmije, kornjače i mnoge druge životinje.
Nakon Zagreba smo se uputili u Mariju Bistricu. Tamo smo razgledavali mjesto, kupovali suvenire i imali smo radionice izrade licitarskog srca.
Kasno popodne smo stigli u hotel u Tuheljskim Toplicama. Smjestili smo se po sobama, večerali i otišli smo svi zajedno u bazen.
Nakon bazena otišli smo u sobe, spremili se za spavanje i dobro smo se naspavali.
Bio je to naš prvi dan i bio je baš dobar.

Nina Popeskić 4.b

HELI  CENTAR

U Heli centru smo se prvo vozili na simulatoru helihoptera.  U simulatoru je bilo jako realistično. Rekli su nam da je simulator 98 % sličan pravom helihopteru. Nakon simulatora smo išli na gornje katove Heli centra gdje su bile makete helihoptera i nagrade pilota koji su vježbali u Heli centru. Bili smo i na predavanju o helihopterima i avionima.
Bilo je jako zabavno i zanimljivo.

Fran Glavaš Mišćenić 4.b

POSJET ENTOMOLOŠKOM MUZEJU

Nakon doručka autobus nas je odveo u Gradski muzej grada Varaždina na Entomološki odjel, odnosno u „Svijet kukaca“. Kad smo stigli najprije smo se svi smjestili u jednu veliku prostoriju u kojoj nam je gospođa vodič pustila prezentaciju na projektoru o kukcima uz njezina objašnjenja, pa sam saznala da su kukci samo one bube koje imaju šest nogu. Nakon prezentacije šetali smo po muzeju, obilazili različite sobe u kojima smo vidjeli razne kukce (pčele, stršljene, bubamare, leptire,pauke, mrave, njihove nastambe…..) preparirane ptice i druge male životinje. Vidjeli smo kako neki kukci razlagači jedu mrtvu sovu.  Neki kukci su bili smješteni u staklene vitrine, a neki u drvene ladice. Na zidovima je bilo puno fotografija sa kukcima, te na policama razne knjige i spisi o kukcima i o muzeju. Vidjeli smo šišmiše i razne sove.
Meni se dopao cijeli muzej a najviše su mi se svidjeli razni leptiri.

Anabella Bokulić 4.b

Škola u prirodi

16. 5.2023. krenuli smo iz Lovrana prema Hrvatskom zagorju. Zagreb je bio prva stanica. Obišli smo ZOO vrt, uspinjačom smo došli na Gornji grad. Vidjeli smo mnoge kulturno-povijesne znamenitosti i čuli zanimljive priče o gradu.
Putovanje smo nastavili prema Tuheljskim Toplicama. Smjestili smo se u hotelu.  Posjetili smo i Veliki Tabor, dvorac Trakošćan, Muzej neandertalaca, Muzej kukaca, Muzej old timera, Park znanosti. Sve je bilo jako zanimljivo. Najviše me se dojmio Muzej neandertalaca, povratak u daleku prošlost i upoznavanje života pračovjeka.   U Muzeju old timera nalazi se stari motor kakvo moj djed još uvijek vozi.
Bilo nam je jako lijepo, zanimljivo i poučno.

LUCIAN  DRAGAN  -  4.a

Putovanje u Hrvatsko zagorje

Putovanje je bilo super. Od svega mi se najviše sviđao Park znanosti smješten u Oroslavju.
Ušavši u park, shvatila sam da nas očekuje nešto jako zanimljivo. Vodič Damir bio je duhovit i strpljivo nam je sve objašnjavao.
Prvo smo stali pokraj cijevi koje su bile čudno posložene. Predložio je da oni koji ne znaju ništa o glazbi uzmu štapić i lagano udaraju po cijevima. Natali i Jakov su lupkajući po cijevima odsvirali Odu radosti. Nakon glazbe, našli smo se pokraj neobične sprave izrađene od dva velika tanjura okrenuta jedan prema drugome, udaljeni desetak metara. Ispred svakog tanjura na stupu je smješten krug.
Uz krugove smo stale Laura i ja, a u sredinu Nika. Okrenuta prema krugu, odgovarala sam na pitanje.
Važno je bilo da govorim što tiše.  Čule su me i Nika i Laura. Neobično. Shvatila sam da nema čarolije, zvuk se odbija od tanjura i tako možemo čuti i tihe zvukove.
U  dijelu parka su nam bile pripremljene radionice. Podijeljeni smo u grupe i dobili zadatak izraditi jedan od modela koji se nalazi u parku. Izrađivali smo loptice obješene na koncu između dva stupa.
Nismo pobijedili ali smo se super zabavili i puno naučili.

ALBA  POŽARIĆ  4.a