EKSKURZIJE U AUSTRIJU
Autor: Barbara Kalčič Grabrovac, 12. 10. 2022.

U rujnu su čak 134 učenika naše škole posjetila glavni grad Austrije. Zbog velikog odaziva učenika za ovu trodnevnu ekskurziju, putovali smo u dva termina. Učenici 7.i 8.razreda u Beču su boravili od 21. do 23.9.2022., a petaši i šestaši od 28. do 30.9.2022.

Upoznavati kulturu i civilizaciju zemlje čiji jezik učimo, razgovarati s izvornim govornicima i iskusiti putovanje neprocijenjivo je životno iskustvo te motivacija za daljnjim učenjem i osobnim razvojem.

Sva stečena znanja po povratku smo pretočili u kviz znanja, izradili smo plakate, pisali sastave i izradili evaluaciju.

Pod OPŠIRNIJE pročitajte što smo sve vidjeli, pogledajte fotogaleriju, pročitajte neke od sastava učenika te riješite kviz i provjerite i sami svoje znanje o Austriji.

Na put smo krenuli u ranim jutarnjim satima. Vozili smo se autobusom na kat što je za učenike bio poseban doživljaj. Nakon sedmosatne vožnje Slovenijom i Austrijom, uz usputna zaustavljanja, oko 14 sati smo stigli na odredište. Najprije smo posjetili bečki zoološki vrt. Osnovan daleke 1752. godine jedan je od najstarijih na svijetu. Potom smo u pratnji lokalnog vodiča razgledali grad. Vidjeli smo Hundertwasserhaus, dvorac Belveder, Hofburg, Stefansdom, prošetali Kärtner Straße. Zatim smo se uputili na večeru u restoran Wiener Wald i krenuli na noćenje u hostel „a&t“.

Drugog dana boravka u Beču najprije smo se zaputili u dvorac Schönbrunn i prošetali njegovim prekrasnim parkovima te do Gloriette od kuda se pruža predivan pogled na Beč. Napravili smo pauzu za ručak u McDonald'su i krenuli u zabavni park Prater. Nakon vožnje na 65 metara visokom Riesenradu, učenici su uživali u vožnjama na mnogim atrakcijama. Posjetili smo i Donauturm visok 252 metara i uživali u jedinstvenim vizurama grada te doživjeli Beč s jedne druge razine. Krenuli smo na večeru i noćenje.

Posljednjeg dana smo se nakon šetnje gradom uputili u Španjolsku školu jahanja gdje smo prisustvovali treningu lipicanaca. Posjetili smo i prirodoslovni muzej te smo nakon ručka krenuli u malo mjesto Baden pored Beča. Oko 17 sati uputili smo se prema Lovranu i Mošćeničkoj Dragi gdje smo stigli iza ponoći.

Meine Klassenfahrt nach Wien

Meine Klasse und ich sind nach Wien gefahren. Wir sind um drei Uhr angekommen und sind sofort in den Zoo gegangen. Der Zoo war toll!

Dann besuchen wir das Schloss Belvedere und das Hundertwasserhaus. Wir sind viel mit dem Buse gefahren. Am Nachmittag sind wir zu unserem Restaurant spaziert. Wir sind mit dem Bus zum Schloss Schönnbrunn gefahren. Dann sind wir zu McDonald's gegangen. Wir sind durch die Hauptstraße spazieren gegangen. Um drei Uhr sind wir in den Prater gegangen. Es war sehr toll und ich bin mit vielen Achterbahnen gefahren. Ich finde den Prater am besten. Aber leider müssen wir zum Donauturm gehen. Auf dem Donauturm hatte ich viel Angst, aber der Blick war soooo schön. Danach sind wir zu unserem Restaurant gegangen, haben gegessen und sind ins Hostel gegangen. Und da ist leider schon der letzte Tag. Am dritten Tag sind wir in die Spanische Hofreitschule und ins Naturhistorische Museum gegangen. Wir sind auch nach Baden gefahren.

Ich war traurig aber wir müssen nach Hause gehen. Ich habe alles super gefunden. Ich hoffe, nächstes Jahr wird auch so gut wie dieses Jahr.

Hannah Stipanić  7.a

Meine Klassenfahrt nach Wien

Wir sind nach Österreich gefahren. Wir waren in Wien vom 21. bis zum 23.September. In Wien waren wir in dem Hostel „a&t“.

Am ersten Tag waren wir im Tiergarten und wir haben viele Tiere gesehen. Wir haben das Hundertwasserhaus gesehen und es war sehr schön. Am zweiten Tag waren wir in dem Schloss Schönbrunn und im Prater und wir hatten viel Spaß. Wir waren auf dem Donauturm. Am Abend haben wir im Restaurant gegessen. Am dritten Tag waren wir in der Spanischen Hofreitschule, im Naturhistorischen Museum und wir sind nach Baden gefahren. Am besten gefällt mir der Prater. Das Abendessen hat mir so so gefallen. Die lange Fahrt gefällt mir nicht.

Ich möchte, dass wir mehr Zeit hätten. Aber ich hatte viel Spaß. Ich habe viel gesehen und ich möchte wieder nach Österreich reisen. Ich möchte auch nach Deutschland reisen und ich hoffe, dass ich noch viele Reisen mit meiner Klasse unternehmen werde.

Laura Vidulin Marković, 8.a

Priloženi dokumenti: